Блог

Прелаксан - ідеальне проносне / Захворювання печінки  / Застосування лактулози у відділенні вірусних гепатитів

Застосування лактулози у відділенні вірусних гепатитів

Пермська дитяча міська інфекційна клінічна лікарня № 5

В.Є. БОБРИКІВ, Головний лікар Пермської ДДІКБ кандидат медичних наук

Про застосування Лактулози при дисбактеріозі у відділенні вірусних гепатитів

Метою нашого дослідження було визначення ефективності монотерапії Лактулози при дисбактеріозі кишечника в дозі 5 мл дітям до трьох років та в дозі 10 мл старше трьох курсів 2 тижні.

Ефективність лікування оцінювали порівнянням мікробного пейзажу кишечнику до та після лікування. Бактеріологічне дослідження та оцінку ступеня дисбактеріозу проводили відповідно до методичних рекомендацій Московського НДІ епідеміології та мікробіології ім. Г.М. Габричевського від 1986 року.

Під наглядом перебували 38 дітей з вірусними гепатитами та гастропатологією у віці: від 0 до 3 років – 5 дітей, від 4 до 7 – 10 дітей, від 8 до 11 років – 8 дітей, від 12 до 15 – 14 дітей.

Серед обстежених було 24 дитини із супутніми алергічними захворюваннями, у тому числі 8 із загостренням алергодерматозів.

До лікування встановлено дисбактеріоз І ступеня - у 11 хворих, дисбактеріоз ІІ ступеня - у 13 хворих, дисбактеріоз ІІІ ступеня - у 14 хворих.

Найчастіше виявлялися кишкова паличка з гемолізуючими властивостями (45%), цитробактер (20%), ентеробактерії (20%), клебсієла (15%), мікробні асоціації (40%).

Обстеження після курсу лікування показало поліпшення показників біоценозу у 22 хворих (57,9%), у тому числі при дисбактеріозі II та III ступеня підвищення рівня біфідобактерій до 109 у 18 із 27 (66%) хворих, зменшення висіву умовно-патогенної флори у 13 (481TP) ), у 1 дитини - зникнення патогенної Е - Coli Про 144.

У 3 з 8 дітей із загостренням алергодерматозу відзначалося стихання алергічних проявів без додаткового призначення сорбентів та (або) антигістамінних засобів.

При дисбактеріозі І ступеня за нормального вихідного рівня біфідобактерій поліпшення біоценозу зареєстровано у 4 хворих, що виражалося нормалізацією кількості кишкової палички, молочнокислих бактерій. У 12 (32%) хворих була відсутня будь-яка динаміка.

Побічна дія у вигляді почастішання випорожнень до 2-3 разів на день спостерігалося у 4 хворих, схильність до метеоризму у 2 (діти до року). У 6 дітей із первісними скаргами на схильність до запорів на фоні лікування спостерігалося щоденне спорожнення кишечника.

ВИСНОВКИ

Таким чином, навіть при призначенні мінімального дозування сиропу Лактулози у 58% випадків спостерігається позитивний ефект. При збільшенні дози очікується поліпшення результатів.

До переваг препарату належать також можливість застосування щодо невеликого курсу, відсутність негативних органолептичних властивостей.

Актуальним є також призначення препарату хворим зі схильністю до запорів.

 

Без коментарів
Залишити коментар

ukUkrainian